Yaşam

Adana’da 50 kişinin gömülü olduğu apartmanın mimarının Daha Önce Kim Milyoner Olmak İster’e katıldığı öğrenildi!

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem çevre 10’dan fazla ili etkiledi. 20 bin 213 vatandaşımızı kaybettiğimiz depremden en çok etkilenen illerden biri de Adana oldu. Adana’nın Çukurova ilçesinde gömülü olan 14 katlı binanın mimarının depremin ilk günü Kıbrıs’a kaçtığı iddia edildi. Kendisi gibi mimar olan o mimarın oğlunun daha önce Kim Milyoner Olmak İster’e katıldığı öğrenildi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem, çevredeki 10’dan fazla bölgeyi de etkisi altına aldı.

20 bin 213 kişi hayatını kaybederken, yaralı sayısı 80 bin 052 oldu. Onbinlerce binanın yıkıldığı veya ağır hasar gördüğü bildirildi.

Adana, Kahramanmaraş depremini en çok hisseden illerden biri oldu. Güncellenen bilgilere göre Adana’da 408 ölüm ve 7.450 yaralanma bildirildi.

Ardından sosyal medyada yayılan görüntü kanımızı dondurdu… Adana’nın Yüreğir ilçesinde depremde hasar gören bir binanın, hasarı gizlemek için ustalar tarafından sıvandığını gördük!

Adana’nın Çukurova ilçesine bağlı Güzelyalı Mahallesi’ndeki 14 katlı Hasan Alpargün Apartmanı maalesef 50 vatandaşımızın mezarı oldu.

Depremde yıkılan 14 katlı Alpargün Apartmanı’nın müteahhit firması Alpargün İnşaat’ın sahibi Hasan Can Alpargün’ün Kıbrıs’a kaçtığı öğrenildi.

“Projelerde en başta dikkat ettiğimiz şey güvenilirlik ve depreme dayanıklılıktır” diyen Apargün’ün ‘sıra dışı’ bir mimar olduğu hakkında bir detay daha ortaya çıktı.

Alpargün, 2020 yılında ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster’de yer almış ve giydiği kıyafet ile seyircinin yansımasını yakalamıştır.

Bilgi : Adana’da sahibi Osman Alpargun’a ait olan Alp Yapı’nın yıkılan binalar ve sorumlu kişilerle hiçbir ilgisi ve bağlantısı olmadığı öğrenildi.

habercandir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu