Yaşam

Arka Sokaklar oyuncuları deprem bölgesinde

HATAY(İGFA)-Arka Sokaklar dizisinin 663. bölüm çekimlerinden bazı sahneler, 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremin ilk yılında binlerce kişinin hayatını kaybettiği ve enkaz haline geldiği Antakya’da gerçekleşti. Çekimler için Hatay’da bulunan oyuncular Zafer Ergin, Ozan Çobanoğlu, Hasret Çınar ve Sinem Reyhan Kıroğlu, Antakya ve Defne Bölgesini ziyaret ederek depremzedelerle buluştu.

RIZA BABA VE GRUBU MANEVİ ZİYARETTE

3 gün süren çekimler sırasında duygularını paylaşan ünlü oyuncu Zafer Ergin, “Şu anda burada aynı günü yaşıyoruz. Bastığımız yerlerin altında ‘Kimse var mı?’ “Bu fikir bizi 15-20 gün uyanık tutamaz. Böyle bir plato yok. Söyleyecek bir şey bulamıyorum” dedi.

“YERE BASTIĞIMDA TUHAF HİSSEDİYORUM”

Sette verilen ara sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlarken duygulanan ünlü oyuncu Zafer Ergin, “İçler acısı bir durumla karşı karşıyayız. Burada çok zor bir dönem geçirdik. Bu yerleri nasıl düzelteceğimi bilemiyorum. “Allah tüm insanlığın yardımcısı olsun” dedi.

“HATAY BİZİM KİŞİSEL SORUNUMUZ OLSUN”

10 yıl önce Hatay’ı ziyarete geldiğini söyleyen Ozan Çobanoğlu, şunları söyledi: “Gördüğümde çok üzüldüm. Sanki hiçbir şey kalmamış gibi. Unutmadık. Unutturmak istemiyoruz. Bir yıl oldu ama Art Sokaklar grubu olarak buradayız. Herkesin görmesi ve mutlaka elinden geleni yapması gereken bir yer. Yapılması gereken bir yer. Ülke olarak ne gerekiyorsa yapmalıyız. Hatay için.Buranın unutulmasına izin vermemeliyiz.Başka illerde de çekim yaptık ama bu sefer çok dramatik bir yerdeyiz.Bir sanatçı olarak duyarlılığımla buradayım.Bu insanlara faydalı olalım.Ben Hatay için. Geldiğimden beri keyfim yok. Gülmek bile istemiyorum. Mustafa Kemal Atatürk, ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ dedi. Bu sözleri unutmayalım. Bu bizim kişisel sorunumuz olsun ve buraları güzelleştirelim. eskisi gibi güzel. Burası kültürel mirasımız olan şehirlerden biri. Buranın değerini herkes anlasın ve hatırlasın. Uzun yıllar burada yaşayalım. “Desteğe ihtiyacı var” dedi.

“HİÇ KİMSE ESKİSİ GİBİ DEĞİLDİ”

Sinem Reyhan Kıroğlu, Hatay’a ilk kez geldiğini belirterek, “Geldiğimizden beri çok üzgünüz. Depremin üzerinden 1 yıl geçti ama sanki deprem dün olmuş gibi hala her yer yıkılmış durumda. Herkes perişan durumda. hala acımız var.Biz de dizi çekiyoruz ama mutsuzluğumuzla çekiyoruz.İnsan olarak 6 Şubat’tan sonra kimse eskisi gibi olmadı. Burayı canlı görmek bambaşka. Buraya gelip bu görüntüyü gören kimsenin evine eskisi gibi sağlıklı ve sağlıklı döneceğini düşünmüyorum. Hiçbir dizide bu kadar gerçekçi bir ortamda bulunmadım. Yürürken nefes alamıyorsunuz. Sanki dizi çekiyormuş gibi bir ruh halinde değiliz” dedi.

Özlem Çınar da, “Karışık duygular içerisindeyim. Depremin ardından zaman çok hızlı geçti. Daha önce buraya hiç gelmemiştim. Şaşkınlıkla etrafa bakıyoruz. Gerçek bir deprem bölgesinde çekim yaptığıma inanamıyorum. “Çok üzücü” dedi.

HATAYLI TANITIMI KALBİNİ KIRMIŞTI

Arka Sokaklar’ın 663. bölümü için hazırlanan tanıtım filmi, deprem bölgesinde yaşanan acıyı bir kez daha gözler önüne serdi. Maya Perest’in “Bu Dünyada Bana Yok” adlı eseri eşliğinde ekrana gelen fragman, kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. İzleyenleri derinden etkileyen fragmanda şu ifadeler yer alıyor: “Baktığım ailenin kızı onların değildi, deprem nedeniyle kaçırdılar.” Telaffuzla başlar. İstek Baba ve grubu tüm işlerini bir kenara bırakıp deprem bölgesinden kaçırılan Zeynep adındaki küçük kız için Hatay’a gider. Deprem bölgesindeki yıkımı görünce üzülen grup, bölge halkına yardım etmek için seferber oldu.

Deprem bölgesinde çekilen Arka Sokaklar’ın yeni bölümünün 9 Şubat Cuma günü Kanal D’de yayınlanacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu