Haber

Batman’a 500 yataklı hastane yapılıyor

Batman’da 500 yataklı yeni devlet hastanesinin inşaatına başlandı.

Vali ve Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Canalp, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve AK Parti İl Başkanı Akif Gür, 500 yataklı hastanenin şantiyesini inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Canalp, Batman’a bu yıl yapılacak kamu yatırımları arasında en büyük yatırımın hastane olduğunu belirterek, hastanenin şehrin uzun yıllardır beklediği bir kamu yatırımı olduğunu söyledi.

Hastanenin sağlık hizmetlerini karşılayacak büyüklükte ve büyüklükte bir kamu yatırımı olduğunu ifade eden Canalp, “Birinci derece sağlık yatırımlarına yoğun bir yatırım atağı yapıyoruz. Bu nedenle inşallah hep birlikte ortaya çıkacak bir kamu hizmetini ortaya koyacağız. bölge halkının beklentilerini karşılıyor, başarısında emeği geçen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. söz konusu.

Özdemir ise hastanenin Batman’da son yıllarda yapılan en büyük yatırımlardan biri olduğunu ve şehre büyük değer katacağını ifade etti.

Hastaneye ihtiyaç olduğunu kaydeden Özdemir, “İnşaat hızla devam ediyor. Batmanımıza hayırlı olsun. Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu