Haber

Cesetlerden Toplanan Vücut Parçalarını 11.000 Dolara Satıyor

ABD’nin Arkansas kentinde bir kadın hakkında çalıntı vücut parçalarını 11 bin dolara satmakla suçlanan iddianame düzenlendi. Eski bir morg görevlisi olan 36 yaşındaki Candace Chapman Scott, tıp fakültesi cesetlerinden çalınan 20 vücut modülünü Facebook aracılığıyla bir adama sattığı yönündeki suçlamalara karşı saf olduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti.

Arkansas’ta bir kadın tıp fakültesi için hazırlanan kadavralardan çaldığı 20 vücut parçasını Pennsylvania’daki bir adama yaklaşık 11 bin dolara sattı.

Eski bir morg çalışanı olan Candace Chapman Scott, bir Facebook grubu aracılığıyla 20 ceset parçasını sattığı için dava edildi. Şu anda cezaevinde olan Scott’ın kefaletle serbest bırakılıp bırakılmayacağına karar vermek için Salı günü bir duruşma yapılacak. Scott’ın avukatı şu anda dava hakkında yorum yapmadı.

İddianamede 20 numara modülün alıcısının adı verilmedi, ancak yetkililer ona Pensilvanya’dan Jeremy Lee Pauley diyor.

Arkansas Tıp Bilimleri Üniversitesi, kadavra kalıntılarını tıp öğrencilerinin incelemesi için morga göndermişti. İddianameye göre sanık, Ekim 2021’de Pauley’nin tıp fakültesinden kalan ve yakılıp iade edilmesi gereken kalıntılarını sunmaya başladı.

İddiaya göre fetüsleri, beyinleri, kalpleri, akciğerleri, cinsel organları, büyük deri parçalarını ve diğer vücut parçalarını dokuz ay boyunca Pauley’e sattı. Davalı, diğer 16 PayPal transferinde 10.975 $ tahsil etti.

Tıbbi araştırmalar için bağışlanan vücut parçalarını dağıtmak ve satmakla suçlanan Scott için savcılar, kaçmaya teşebbüs edebileceği iddiasıyla yargılanana kadar tutuklu kalması gerektiğini söylüyor.

kocarliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu