Haber

CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, kadınların yaşamsal taleplerinin savaşçısı olacağını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kaydolan CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, “İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması ve Sözleşme’nin aktif olarak uygulanması başta olmak üzere kadınların hayati taleplerinin takipçisi, askeri ve savaşçısı olacağımın sözünü verdim. Kadına yönelik şiddetin önlenmesine dair yasa şüphesizdir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekili kayıtları devam ediyor. Kendisini kayıt ettiren CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış’a yaka kartını ablası Gülseren Bilgiç verdi.

Winter, “Bu dönemde bir kadın milletvekili olarak sorumluluğumun ne kadar ağır olduğunu ve biz hanımlara maliyetinin ne kadar olduğunu biliyorum. Tüm kadınlar için yola çıktığımın farkındayım” dedi.

Kış, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nin dışında kaldığını hatırlatarak, “İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden yasalaşması ve 2012 sayılı Kanun’un aktif olarak uygulanması başta olmak üzere kadınların yaşamsal taleplerinin takipçisi, askeri ve savaşçısı olmaya söz verdim. 6284 Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun. Oy Çalışmalarım sırasında gittiğim her yerde, konuştuğumuz her bayana bu sözü verdim. Sözümü tutacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu