Haber

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e Teşekkür Plaketi Verildi

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği’nin düzenlediği programda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Başkanı Yılmaz Büyükersen Kendisine depremde bölgeye yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür plaketi verildi. Programa katılamayan Önder Büyükerşen adına EBB Başkan Yardımcısı Mustafa Başkan plaket aldı.

Arsuz Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Başkan Yardımcısı Önder, şunları söyledi:

“İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan, birçok din ve kültürü kucaklamış, dostluk ve kardeşliğin önderi, ülkemizin onur nişanesi olan değerli Hataylılar, sizleri saygıyla selamlıyor, saygılar sunuyorum. Eskişehir adına sevgi, Yunus’un aşk şehri, aşk şehri olarak.Keşke böyle olmasaydı.Haberi alır almaz şehir merkezi ve kırsal mahalle muhtarlarımız ve Yılmaz Önderimiz ile görüşmeye geldik. 235 istekli belediye çalışanımız elimizdeki imkanlar dahilinde belirlenen arama kurtarma çalışmalarını pekiştirmek için yola çıktı.Çok iyi anlıyorum ve duygularınızı paylaşıyorum.Sizinle gönül bağımız var.Üzgünüz,olur diyoruz. Umutlu olmak lazım 40 yıl önce Yılmaz hocamızın kurduğu Anadolu Üniversitesi’ne çocuklarınızı gönderdiniz.Üniversiteyi Antakyalı arkadaşlarımla okudum.Hatay’ı sevmemem imkansızdı. Bu nedenle 1984 yılında arkadaşlarımla şehrinizi ziyarete geldim. Dönüşte burada kardeşliği, hoşgörüyü, kardeşliği gördüğüm için buraya doyamadım. Bugün buraya gelmek bana duygusal anlar yaşatıyor. Böyle bir günde beni yeniden burayla buluşturan Arsuz Belediyesi’ne ve Arsuz Turizm ve Kültür Derneği’ne Başkanımız Yılmaz Büyükerşen adına teşekkür ediyorum.”

Arsuz Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hasan Arslan, “Eskişehir Büyükşehir Belediyemizin depremde bizlere göstermiş olduğu dostluğu ve yardımları asla unutmayacağız. Sevgi ve minnetimizi ifade eden plaketimizi Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e emanet ediyoruz.”

Kaynak: ANKA / Turizm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu