Haber

Fenerbahçe’ye verilen penaltı ortalığı karıştırdı! Hakem yorumcular çıldırdı

Ankaragücü karşısında zor günler geçiren Fenerbahçe, 87. dakikada penaltı golüyle skoru 90+6’ya getirdi. İkinci dakikada Crespo ile galibiyete ulaştı. Sarı lacivertlilerin kazandığı penaltı büyük tartışma yaratırken, durumu değerlendiren hakem yorumcuları da aynı fikirle karşılaştı.

“ANLAMAKTA ZORLUK GÖRDÜM”

Yayıncının ekrana getirdiği Trio programında durumu değerlendiren hakem yorumcuları, penaltının yanlış karar olduğu konusunda hemfikirdi. Seçmen Demirel, “Neye penaltı verdiğini anlamakta güçlük çektim. İrfan Can rakibin elini hissettiği anda pes etti. Etkili bir itme yok. Ayakta veya elde penaltı gerektirecek bir müdahale yok. ihlal.” söz konusu.

“BU SON DERECE İNANILMAZ BİR CEZA OLDU”

Deniz Çoban ise “Oyuncu refleks olarak ellerini koyuyor ama ellerini açmıyor. Muhtemelen topsuz bir ihlal olarak Hanousek’e sarı kart gösteriyor. Burada penaltı olmayacak.” Bülent Yıldırım sözlerini kullanırken, “Yoruma açık ve sübjektif bir konu. Hakem karar verdiyse alması kolay ve müdahale etmiyor. VAR. Tanımında bir anlam yok” dedi. Oyun kurallarının 12. Maddesindeki dikkatsiz hareket. Bu son derece hayali bir cezaydı. Üzgünüm. Çok kötü bir ceza. . Bu inanılmaz bir karar.” terimleri kullandı.

“PENALTI İLE İLİŞKİSİ YOK”

Bünyamin Gezer yaptığı değerlendirmede, “Bu pozisyonun benim için penaltıyla alakası yok. İtme var mı yok. Kolların hareketini görüyor musunuz, görmüyor musunuz. İtme, tutma, çekme var mı yok mu?” .O ne penaltı?Yazık oldu.İrfan Can vazgeçti.Hakem yediyse hakem de yedi.” söz konusu.

Tartışmalı penaltı noktası (Resim: beIN Sports)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu