Haber

“Gördüklerimiz anlatılamazdı”

İZMİR (İGFA) –Efes Selçuk Belediye Meclisi’nin Şubat Olağan Toplantısı’nda, Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve belediye meclis üyeleri, 6 Şubat Depremi’nde hayatını kaybedenleri anarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

Gündemdeki maddelerin görüşüldüğü meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuşan Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, “Tam bir yıl önce 6 Şubat sabahı uyandığımızda, yaşanan felaketle karşı karşıyaydık. 11 ilde meydana geldi. Açıkçası deprem hepimize bazı şeyleri sorgulattı ve kendimize “Ne yapabiliriz?” sorusunu sordurdu. Her zaman birlikte dayanışma örneği gösterdiğimiz önemli bir noktaydı” dedi.

6 Şubat’tan kısa süre sonra deprem bölgesine gittiğini hatırlatan Başkan Ceritoğlu Sengel; “Deprem bölgesine giden bir vatandaş olarak gördüklerimizi anlatmanın mümkün olmadığını söylüyorum. Aldığımız bilgilere göre Hatay hâlâ toparlanamadı. Bir daha bu tür acıları yaşamamamız, oradaki sorunların bir an önce çözülmesi en önemli ilkelerden biri olmalıdır. Nitekim vatandaş kendini çok yalnız hissettiği bir dönem geçirdi. Umarım en kısa sürede sorunlar çözülür. “Ülkemize tekrar başsağlığı diliyorum” dedi.

Meclis üyeleri de 6 Şubat Depremi’ni anarak, bu tür acıların bir daha yaşanmamasını temenni ettiklerini ifade etti.

Öte yandan 6 Şubat 2023 sabahı deprem felaketiyle uyanan ve Önder Filiz Ceritoğlu Sengel’in birlik ve beraberlik davetiyle vakit kaybetmeden harekete geçen Efes Selçuk Belediyesi de değerli bir dayanışma örneği gösterdi. halkından büyük destek alıyor.

İlçe halkıyla dayanışma içinde toplanan yardımların deprem bölgesine ulaşmasını sağlayan Lider Filiz Ceritoğlu Sengel, ayrıca sık sık deprem bölgesine giderek depremden etkilenen vatandaşların acısını paylaştı.

Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk’ta deprem sonrası afet risklerine karşı dirençli bir şehir konferansına ev sahipliği yaptı ve bu konuyla ilgili bir çalıştay düzenledi. Ayrıca Afet Müdürlüğü’nün kurulduğu Efes Selçuk’ta olası depremlere karşı plan ve hazırlıklar yapılarak yeniden deprem kurulu oluşturuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu