Haber

Karayollarında Yapım ve Bakım Çalışmaları Sürüyor

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gidilerek trafik levha ve işaretlerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre, Osmaniye-Gaziantep il sınırı TAG Karayolu – Nurdağı Kavşağı 4-6. kilometre, viyadük çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle karayolunun Gaziantep-Adana yönü trafiğe kapatılarak, diğer yönden çift yönlü ulaşım sağlanmaktadır.

TEM Otoyolu İzmit Batı-Kandıra kavşaklarında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle karayolunun İstanbul-Ankara yönü 22.00-06.00 saatlerinde trafiğe kapatılarak sürücüler İzmit Batı Kavşağı’ndan D-100 devlet yoluna yönlendiriliyor.

Anadolu Otoyolu Gölyaka-Düzce kavşakları İstanbul istikamet ayrımı kolunda aydınlatma direkleri değiştiriliyor. Bu nedenle kavşaktan çıkmak isteyen sürücüler Düzce ve Hendek kavşaklarını kullanabilir.

Denizli-Antalya yolu 0-14. Honaz Tüneli’ndeki elektrik, elektromekanik ve diğer kontrol sistemlerinin imalat işleri nedeniyle ulaşım Denizli şehir merkezi güzergahından devam ediyor.

Nevşehir-Ürgüp-Kayseri yolunun 20-26. Kilometresindeki üretim çalışması nedeniyle bölünmüş yolun bir kısmından ulaşım çift yönlü olarak devam ediyor.

Bozüyük-Mekece yolu 34-38. kilometre, üst yapı ve mühendislik çalışmaları nedeniyle denetimli ulaşıma izin veriliyor.

Tokat-Çamlıbel-Sivas yolunun 37-43. 2. kilometrede üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle ulaşım çift yönlü bölünmüş yolun bir kısmından sağlanıyor.

Konya-Antalya karayolunun Konya-Antalya istikametinde bulunan Demirkapı Tünelleri’nin sağ tüpünde bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım servis yolunda devam ediyor.

Diyarbakır-Şanlıurfa karayolu 39-40. Diyarbakır-Şanlıurfa istikametindeki kilometreler ile Elazığ-Şanlıurfa kavşak şubelerindeki üretim çalışmalarının trafiğe kapalı olması nedeniyle ulaşım karşı şeritten denetimli olarak yapılıyor.

Kürtün-Torul yolunun 16-47. Kilometrelerce çeşitli bölümlerde yamaç temizleme çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle yol kısa süreliğine trafiğe kapatılmakta ve tek şeritten denetim altında ulaşım sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu