Haber

Kırmızı bültenle aranan Barış Boyun İtalya’da serbest bırakıldı

Suç örgütü yöneticiliği yapmakla suçlanan ve İtalya’da kırmızı bültenle aranırken yakalanan Barış Boyun, serbest bırakıldı.

Barış Boyun liderliğindeki suç örgütü hakkında yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 139 zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından dün İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’nde sorgusu yapılan 46 kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 93 zanlının tutuklanmasına karar verildi.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre Barış Boy önce Gürcistan’a kaçmıştı. Gürcistan’da yakalanan Boyun, burada serbest bırakıldıktan sonra İtalya’ya gitti.

Hakkında kırmızı bülten çıkan Barış Boyun, İtalyan polisi tarafından gözaltına alındı. Nek’in tutuklanmasının ardından Türkiye, iadesi için harekete geçti. İade talebi reddedilen Boyun serbest bırakıldı.

İtalya’da bir tatil bölgesi olan Rimini’de özgür olan Boyun’a sokağa çıkma yasağı getirildi. Barış Boyun bu kararın ardından Rimini’de özgürce dolaşabilecek. Şehir dışına çıkamayan Boyun için Türkiye yeniden harekete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasında, Sn. Boyun’a “kasten öldürme”, “öldürmeye teşebbüs”, “Silahla kasten yaralama”, “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti”, “silah ticareti”, ” mala zarar verme”, “genel güvenliğe kasten zarar verme”. “Tehlike” ve “tehdit” de dahil olmak üzere 103 suç eylemiyle suçlanıyor.

Soruşturmada, suç örgütünün 8 Eylül 2022’de aralarında Sırp çete lideri Jovan Vukotiç’in İstanbul’da öldürülmesi de dahil olmak üzere 8 cinayet işlediği ileri sürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu