Haber

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında ölü sayısı 11’e yükseldi

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında ölü sayısı 11’e yükseldi

BEYRUT – Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Ajansı (UNRWA), Lübnan’daki Filistin mülteci kampında geçtiğimiz Cumartesi günü başlayan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e yükseldiğini duyurdu.

Lübnan’ın en büyük Filistinli mülteci kampı Ain Al Hilweh’de geçen Cumartesi günü iki kümenin ortasında başlayan çatışmalar sürüyor. Birleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Kurumu’ndan yapılan açıklamada, kampta çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e çıktığı, 2 binden fazla kişinin de yerlerinden edildiği belirtildi. çatışmalar UNRWA ayrıca çatışmanın taraflarını sakin olmaya çağırdı.

Geçtiğimiz Cumartesi günü kampta radikal bir grubun liderine yönelik başarısız suikast girişiminin ardından kampta çatışmalar çıkmış ve El Fetih hareketinin komutanlarından Ebu Eşref el-Armuşi ile 4 arkadaşı hayatını kaybetmişti. çatışmalar

Öte yandan Lübnan’daki 12 Filistin mülteci kampında yaklaşık 400 bin mülteci yaşıyor. Ain Al Hilweh mülteci kampında 54.000’den fazla kayıtlı Filistinli var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu