Haber

Mezarlıklarda bayram hazırlığı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın merkez ve ilçelerindeki mezarlıkların Ramazan Bayramı’na hazırlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Mezarlıklarda bakım, onarım ve temizlik çalışmalarını sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları bayram öncesi hız kazandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkların rahat bir şekilde ziyaret edilebilmesi için yoğun mesai harcıyor. Mezarlıklarda bir yandan budama işlemleri yapılırken, diğer yandan yabani ot ve bitkilerin ilaçlanması ve ilaçlanması devam ediyor.

TEMİZLİK VE BAKIM-TAMİR

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Alanya’da bulunan yaklaşık 100 mezarlıkta temizliğin yanı sıra bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Orman yangını nedeniyle zarar gören Alanya Güzelbağ Mezarlığı’ndaki ağaç bölümlerinin ardından genel temizlik çalışması yapıldı. Ağaç kütükleri tek tek kaldırılırken, zarar gören mezarlarda bakım ve onarım çalışması yapıldı. Manavgat’ın 106 mahallesindeki mezarlıkların temizlik ve bakımını yapan ekipler, bayramın gelmesi nedeniyle çalışmalara hız verdi. Mezarlıklarda budama işlemleri yapılırken bir yandan da yabani ot ve bitkilerin ilaçlanması ve ilaçlanması devam ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu