Haber

Nevşehir Belediyesi Deprem Bölgesi İçin Tüm İmkanlarını Seferber Etti

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilde etkili olan deprem felaketinin ardından Nevşehir Belediyesi, bölgedeki yaraların bir an önce sarılması için tüm imkanlarını seferber etti.

Nevşehir Belediyesi’ne ait çok sayıda iş makinesi ve personel, farklı illerde arama kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde ağır hasara yol açan deprem sonrası Türkiye Cumhuriyeti tek yürek oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 7 günlük süre ile milli yas ilan edildi ve tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de seferberlik ilan edildi.

Depremin ardından Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Nevşehir tüm birimleri alarma geçirdi. Mehmet Savran, çok sayıda iş makinesi ve işçinin deprem bölgesine gönderilmesi talimatını verdi. Nevşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar 1’i kazı makinesi, 2’si Arama Kurtarma Aracı, 2’si Kova, 1’i Kamyonet, 1’i Kamyon ve 1’i Jeneratör olmak üzere 44 işçi Kahramanmaraş ve Hatay’a sevk edildi.

Ayrıca Nevşehir Valiliği öncülüğünde başlatılan yardım kampanyası ile çeşitli illere 40 adet yardım TIR’ı gönderiliyor ve Nevşehir’de çok sayıda belediye çalışanı, Nevşehir’den deprem bölgesine yardım tırları, iş makineleri ve arama kurtarma ekiplerinin ulaştırılmasında görev alıyor. .
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu