Ekonomi

Ramazan Bayramı öncesi trenlerde ek seferler

İlkokul, ortaokul ve liselerin Ramazan Bayramı ve ara tatilleri öncesi kara, hava ve demiryolu ulaşımına yoğun ilgi devam ediyor. Yüksek doluluk oranlarına ulaşan ve büyük ilgi gören hızlı tren, ana hat ve bölgesel trenlerde kapasite artırımı için hazırlıklar yapıldı.

Artan talebi karşılamak amacıyla kurum, hızlı tren hatlarına ek seferler, ana sınır ve bölge trenlerine ise vagon ekleme kararı aldı.

Bu kapsamda Ankara-İstanbul ve Konya-İstanbul hatlarında 28 adet ilave hızlı tren seferi düzenlenecek.

Tatil dönemini kapsayan 14-15, 19-20 ve 22-24 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ek seferlerle 12 bin 516 kişilik ek kapasite sağlanacak. Ek hızlı tren seferleri için biletler bugünden itibaren satışa çıkacak.

ANA SINIR VE BÖLGE TRENLERİNE 290 İLAVE VAGON

Ayrıca İzmir Mavi, 4 Eylül Mavi, Doğu Ekspresi, Konya Mavi, Ege Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Toros Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi ve Çerkezköy-Halkalı Bölge trenlerine vagon eklenecek.

Bayram haftasında ana hat ve bölgesel trenlere bağlanacak toplam 290 ilave vagon ile yolcu kapasitesi 15.640 koltuk artırılacak. Böylece söz konusu transfer için 28 bin 156 kişilik kapasite artışı sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu