Haber

Sinan Ateş’in Ablasından MHP Çıkışı! ‘Yeniden milletvekili aday gösterilmesi talihsizlik’

Eski Ülkü Ocakları Lideri Sinan Ateş’in öldürülmesinin üzerinden neredeyse yüz gün geçti ve davadaki soru işaretleri hala ortadan kalkmadı. Ateş’in ablası Selma Ateş, devam eden soruşturma ve Olcay Kılavuz’un MHP’den yeniden aday gösterilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ateş, “Soruşturmayı kapatmak istiyorlar, buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.

‘Soruşturmayı kapatmaya çalıştıkları açık, bunu görüyoruz ama şu ana kadar başarılı olamadılar’

Hukuk Bürolarının eski Başkanı Sinan Ateş’in 30 Aralık 2022’de Ankara’da suikasta kurban gitmesinin üzerinden 99 gün geçti. Soruşturma kapsamında aralarında MHP yöneticilerinin de bulunduğu 21 kişi gözaltına alınırken, Ateş ailesi adalet arayışına devam ediyor.

Sinan Ateş’in ablası Selma Ateş, devam eden soruşturma ve Olcay Kılavuz’un yeniden MHP’den milletvekili olarak atanması hakkında konuştu.

Konuyla ilgili Cumhuriyet’e açıklama yapan Selma Ateş, Soruşturmayı kapatmaya çalıştıkları açık, bunu görüyoruz ama şu ana kadar başaramadılar. Bu da bu ülkede hala çok sayıda dürüst ve onurlu devlet görevlisi olduğunun göstergesidir. Ben onların vicdanına güveniyorum. Adalet duygularından taviz vermeyeceklerini düşünüyorum.söz konusu.

“Soruşturmanın kapanmasına izin vermeyeceğiz”

Kamuoyunu bilgilendirmenin önemine dikkat çeken Ateş,   Yetkililerden ve bakanlıklardan belirli zamanlarda kamuoyunu bilgilendirecek açıklamalar yapmasını bekliyoruz. Aksi takdirde kamuoyunun kafasında her zaman soru işaretleri olacaktır.”dedi.

Ateş dedi ki: Bu soruşturmanın kapanmasına izin vermeyeceğimizi asla unutmasınlar. Türk milleti Sinan Ateş’e sahip çıktı ve arkasında duracaktır.’

‘Olcay Kılavuz neden sessiz?’

Selma Ateş, kendisine sorulan ‘Olcay Rehber’ sorusuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu kadar suçlama varken, bu milletin vekili olmasına rağmen kamuoyunu aydınlatacak bir açıklama yapmadı. Bu sessizliğin sebebi nedir? Açıklama ihtiyacı duymayan bu kişinin büyük bir talihsizlik. halka açıklama yapmak, yeniden milletvekili aday gösterilmesi Türk milletine saygısızlıktır.

Ateş, konuşmasını şöyle sonlandırdı:

‘Biz aile olarak ilk günden beri kimseyi hedef almadık bundan sonraki süreçte de göstermeyeceğiz. Yargıya güveniyoruz ama bu milletin temsilcisinin de bu toplum için bir zarureti olduğunu bilmek gerekiyor.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu