Ekonomi

Starrett hisse başına 16,19 dolar nakit anlaşmasıyla özelleşiyor

ATHOL, Mass. – Hassas aletler ve metroloji sistemleri üretimiyle tanınan L.S. Starrett Company (NYSE:SCX), bir özel sermaye şirketinin iştiraki olan MiddleGround Capital ile özelleştirme işlemi konusunda anlaşmaya vardı. Hisse başına 16,19 dolar değerindeki anlaşma, Starrett’in 8 Mart 2024 itibariyle kapanış hisse fiyatına göre %63’lük bir prime işaret ediyor.

Starrett Yönetim Kurulu Başkanı, CEO’su ve Başkanı Douglas A. Starrett anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek MiddleGround’un sektördeki uzmanlığını ve özel bir kuruluş haline gelmenin öngörülen faydalarını vurguladı. MiddleGround’un Yönetici Ortağı John Stewart da Starrett’in itibarını ve şirketin inovasyon ve üretim yeteneklerini geliştirme olasılığını överek bu düşünceyi yineledi.

24’ün ortalarında tamamlanması öngörülen işlem, Starrett hissedarlarının onayına ve diğer kapanış koşullarına tabidir. Satın alma sonrasında Starrett, MiddleGround’un tamamına sahip olduğu bir iştirak olarak faaliyet gösterecek ve halka açık piyasalardan çıkarılacak.

Lincoln International LLC ve Ropes & Gray LLP Starrett’e, William Blair & Company L.L.C. ve Dechert LLP ise MiddleGround’a satın alma ve finansman konularında danışmanlık hizmeti veriyor.

1880’de kurulan Starrett, çeşitli endüstriyel ve tüketici pazarlarına hizmet veren 5.000’i aşan ürün yelpazesiyle küresel bir üretim geçmişine sahip. Merkezi Lexington, Kentucky’de bulunan MiddleGround Capital, 3,5 milyar doların üzerinde varlığı yönetmekte ve endüstriyel ve özel dağıtım sektörlerindeki yatırımlarda uzmanlaşmıştır.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu