Haber

Tekirdağ’da “Okullarımız Geri Dönüşümle Kazanıyor” kampanyası başladı

Süleymanpaşa Belediyesi, “Sıfır Atık” projeleri kapsamında ilçedeki okullarda “Okullarımız Geri Dönüşümle Kazanıyor” kampanyası başlattı.

“Sıfır Atık” projesi kapsamında 150 kilo atık pil toplayan Şehit Öğretmen Sevinç Alten Anaokulu’nu ziyaret eden Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Okullarımız Geri Dönüşümle Kazanıyor” kampanyasını öğrenci ve öğretmenlere anlattı.

Öğrencileri geri dönüşüme katkılarından dolayı tebrik eden Yüksel, yaptığı açıklamada okulların geri dönüşüm kampanyaları ile gelirlerini artırabileceğini söyledi.

Yaklaşık 3 yıldır Süleymanpaşa semtinde sıfır atık kampanyası çerçevesinde projeler yürüttüklerini belirten Yüksel, şunları kaydetti:

“Proje ile 10 binden fazla vatandaşımız ‘At Kazan’ kartını kullanıyor. Sıra okullarımıza geldi. Bu sayede okullarımızın önemli bir gelir elde edebildiğini gördük. “Okullarımız Geri Dönüşümden Kazanıyor” kampanyasını hayata geçirdik. “Kampanyası. Her okul gelir elde edecek. Atık boyutu değişiyor.

Sadece kağıt ve plastik ile değil, diğer işlerle de projeler yürütüyoruz. Özellikle kıyafet konusunda okullarımızda da projeler yürütüyoruz. Gelecek yıl bunu daha da genişleteceğiz. Önümüzdeki yıl okullarımızın sıfır atık projesinden yararlanarak gelirlerini artırabilecekleri çocukların ve gençlerin bu konuda bilinçlenmesini istiyoruz.”

Yüksel, projede başarılı olmaları halinde her yıl 10 okul yapacak kaynak oluşturacaklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu