Ekonomi

THY’den yeni anlaşma

THY Basın Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin İstanbul’da düzenlenen Yıllık Genel Kurulu’nda ortak uçuş anlaşması imzalandı.

Anlaşma ile Kuzey Amerika ve İzlanda’daki Icelandair yolcuları THY seferleri ile İstanbul’a, dünyanın birçok yerinden THY yolcuları da Icelandair ağı üzerinden İzlanda ve Kanada’ya ulaşabilecek. Her iki havayolu da yolcularına tek biletle konforlu transfer imkanı sunacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, şunları söyledi: “Islandair ile ortak uçuş anlaşması imzaladığımız için çok mutluyuz. Bu anlaşma ile uçuş ağımız üzerinden yolcularımıza sunduğumuz seyahat seçeneklerini artırmayı hedefliyor ve yolcularımızın memnuniyetini önemsiyoruz. Ticari açıdan bakıldığında, Bu ortaklığın her iki havayoluna da önemli faydalar sağlayacağından eminiz.”terimleri kullandı.

Icelandair İcra Kurulu Başkanı Bogi Nils Bogason şunları söyledi:

“Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu THY’yi en yeni codeshare partnerimiz olarak duyurmaktan gurur duyuyoruz. Stratejimiz, benzer hizmetler sunan havayolları ile ortaklık kurarak müşterilerimiz için yeni ve heyecan verici fırsatlar yaratmaktır. Anlaşma ile iki havayolunun uçuş ağları birbirine daha iyi bağlanacak ve müşterilerimiz için olası uçuş bağlantıları büyük ölçüde artırılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu