Haber

TİP Genel Başkanı Baş: “İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin Meclis araştırma komisyonu kurulsun”

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri, İstanbul Milletvekili Erkan Baş, İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin Meclis araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

Baş, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, kelam konusu terör akınıyla, ülkeyi ve bölgeyi, kanla dehşetle dizayn etmeye çalışanların bir defa daha sahneye çıktığını söyledi.

Yurttaşların kendini inançta hissetmediğini; iktidarın uyguladığı siyasetlerin “ülkede güvenlik sorununu yarattığını” öne süren Baş, “Bu iktidar varken hiçbirimiz güvende ve huzurlu değiliz. ‘Her an başımıza bir şey gelebilir, bir şey gelse de bunun hesabı sorulmayacak.’ kaygısıyla yaşamak zorunda bırakılıyoruz. Barış içinde, huzurlu ve mutlu yaşamak istiyoruz. Bu saldırılar ve bombalamaların aydınlatılması konusunda iktidar hep isteksiz davranıyor, yargıyı baskı altına alıyor, basını sansürlüyor.” kelamlarını sarf etti.

” AK Parti’nin halk tarafından yenilgiye doğru sürüklendiği dönemlerde ülkede bombaların patladığını” argüman eden Baş, ülkenin karanlıktan kurtulması için şeffaf ve “yurtta sulh, cihanda sulh” anlayışıyla yönetilmesi gerektiğini kaydetti.

Erkan Baş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere “olayda ihmali bulunan tüm yetkililerin istifa etmesi gerektiğini” söyleyerek, iktidarın, hain atağın akabinde birinci iş olarak yayın yasağı getirdiğini ve “siyaseti terörle dizayn etmeye çalıştığını” ileri sürdü.

İktidarın yanıtlaması istemiyle terör saldırısına ait kimi sorular yönelten Baş, “TİP olarak İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin Meclis araştırma komisyonu kurulmasını, saldırının tüm faillerinin ortaya çıkarılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu