Haber

Toprak Razgatlıoğlu Çekya’da ikinci oldu

2023 Dünya Superbike Şampiyonası’nın (WSBK) sekizinci durağı olan Çekya’daki ilk yarışta Toprak Razgatlıoğlu damalı bayrağı ikinci sırada geçti.

Yarışa pol pozisyonundan başlayan Pata Yamaha Prometeon grubunun pilotu Toprak, ıslak zemin yarışında rakiplerinin lastik avantajıyla startta 12. sıraya kadar geriledi. Ancak yarışın devamında bu kez lastik avantajını kullanan Razgatlıoğlu, rakipleri bitişe 17 tur kala pite girerken peş peşe basamakları çıktı. Yarış boyunca istikrarını koruyarak yeniden podyumu zorlamaya başlayan Toprak Razgatlıoğlu, 13 tur kala Scott Redding’i geçerek üçüncü sıraya yükseldi. Bir sınıf sonra Danilo Petrucci’yi geçmeyi başaran Toprak, kalanlarda yerini korumayı başardı ve damalı bayrağı ikinci sırada geçti.

TOPRAK GENEL Klasmanda 2. Sırada Çekya’da düzenlenen ilk yarışın galibi Jonathan Rea olurken, Toprak Razgatlıoğlu aldığı sonuçla 341 puanla genel klasmandaki ikinciliğini korudu. Şampiyona lideri Alvaro Bautista’nın yarışı 12. sırada tamamlamasının ardından Toprak üst ile orta arasındaki farkı 54 puana indirdi. Superpole ve hafta sonunun ikinci yarışı 30 Temmuz Pazar günü Çekya’da koşulacak.

horasanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu