Haber

ÜNİVERSİTE SINAVLARI AÇIKLANDI MI? | YKS (TYT-AYT) sonuçları açıklandı mı? 19 Temmuz Üniversite sınav sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları ne zaman?

3,5 milyondan fazla adayın katılımıyla 2023 YKS sınav sonuçları merakla bekleniyor. Öğrenciler YKS sonuçlarının açıklanma tarihini merak ediyor. Üniversite giriş sınavı TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturumdan oluşuyordu. Sonuç tarihi ÖSYM tarafından açıklansa da öğrenciler erken açıklama bekliyor. Peki 2023 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları erken mi açıklandı? ÜNİVERSİTE SINAVLARI AÇIKLANDI MI? YKS (TYT-AYT) sonuçları açıklandı mı? 19 Temmuz Üniversite sınav sonuçları açıklandı mı? Üniversite sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Detaylar burada…

ÜNİVERSİTE SINAVLARI AÇIKLANDI MI?

Milyonlarca öğrencinin merakla beklediği YKS Sınav sonuçları araştırılıyor. ÖSYM’nin takvimine göre 20 Temmuz’da açıklanacak olan sınavla ilgili herhangi bir gelişme yok. Ancak sınavın 20 Temmuz’da açıklanması bekleniyor.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM takvimine göre YKS sonuçları 20 Temmuz’da açıklanacak. ÖSYM sonuçları daha önce açıkladığından beri öğrenciler hafta başından beri araştırma yapıyor. Sonuçların ÖSYM tarafından açıklanacağına dair henüz bir bilgi yok. Mevcut verilere göre, sonuçların 20 Temmuz’da açıklanması bekleniyor.

YKS SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Üniversite adayları 2023 YKS sonuçlarını ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr ​​adresinden TC Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilirler.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS tercih süreci henüz ÖSYM tarafından açıklanmadı. Ancak tercih sürecinin Yüksek Öğrenim Kurumları Sınav (YKS) sonuçlarının “sonuc.osym.gov.tr” adresinden açıklanmasının ardından başlaması bekleniyor.

YKS SINAVINA KAÇ KİŞİ GİRDİ?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 17 ve 18 Haziran tarihlerinde düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) toplam 3.527.463 aday başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu