Haber

Vedat Milor’un ‘Mavi Tik’ İsyanı: ‘Paranın her şey olmadığını şımarık zenginlere gösterebiliriz’

Twitter’da ücretsiz mavi tik uygulaması dün sona erdi. Artık sadece ücretli Twitter Blue üyeleri mavi tıklama kullanabilecek. Mavi tik ücretsiz olduğu için Twitter’dan kaldırılan Vedat Milor, Elon Musk’a tepki göstererek, “Şımarık zenginlere paranın her şey olmadığını gösterebiliriz” dedi.

Elon Musk’ın satın alınmasıyla birlikte dün Twitter’da yapılan değişikliklere bir yenisi daha eklendi. Twitter’da kullanıcının hesap adının yanında görüntülenen doğrulama işareti olan mavi tik, 2009 yılında kullanılmaya başlandı. Tesla ve SpaceX’in sahibi Elon Musk, mavi tikli hesapların tamamen kaldırılacağını duyurdu.

The New York Times da dahil olmak üzere bazı hesaplar, fiyat doğrulaması için kaydolmayacaklarını açıkladıktan sonra “doğrulanmış” mavi tıklarını kaybettiler. Sosyal medya platformu, Twitter Blue için 8 ABD doları ödemeyen hesaplardaki tüm doğrulanmış onay işaretlerini kaldırdı.

Mavi tik kaldırılan birçok isim Musk’a tepki gösterdi. Yemek eleştirmeni ve gastronomi yazarı Vedat Milor da mavi tikin kaldırılmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Milor, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı: “Elon Musk ve diğer tüm şımarık zenginlere paranın her şey olmadığını gösterebiliriz. Lütfen mavi tik yüzünden nişan gücümü kaybetmediğimi kanıtlamak için retweet yapın ve beğenin!” Milor daha sonra “Belki dünyayı değiştirmek imkansızdır, ancak kendi küçük devrimlerimizi yapabiliriz,” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu