Haber

Zonguldak Valiliği’nden seçim sonrası hazırlık: İş makineleri görev başında

Mustafa Özdemir

ZOONGÜLDAK –Zonguldak Valiliği, Zonguldak Belediyesi’ne talimat vererek, seçim sonuçları nedeniyle olası bir sel ihtimaline karşı tüm iş makineleri ve kamyonların hazır bulundurulmasını talep etti.

Talimat üzerine Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, bugün saat 15.00’te tüm iş makineleri ve tır şoförlerini göreve çağırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun, iddiayı doğrulayarak, “Zonguldak Belediyesi’nde çalışan tüm iş makinaları ve tır şoförlerinin bugün saat 15.00’te işe çağrıldığını teyit ettik. Belediye meclis üyelerimiz, iddiaları araştırdı. Belediye Başkanı Selim Alan, bugün saat 15.00’te tüm iş makinaları ve tır şoförlerinin Fen İşleri Şantiyesinde olmaları talimatını verdi.Anladığım kadarıyla seçimden sonra meydana gelebilecek olası bir sel için önlem alınacak.İlimiz Önder Murat Pulat, iş makineleri ve tırlar için Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ı aradı “Şoförlerin aniden işe çağrılıp çağrılmadığını sordu. Vali de talimatı verdiklerini doğruladı. Rastgele bir kötü niyet olmadığını düşünüyorum. Hatta Valilik, seçimlerden sonra kazananlar ve kaybedenler arasında olası bir çatışmaya karşı iş makinelerinin tedbir amaçlı hazır bekletildiğini de ifade etti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu