Haber

133. Çin İthalat ve İhracat Fuarı Rekor Kıran Yaya Trafiğinin Ardından Sona Erdi

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinin merkezi Guangzhou’da düzenlenen ve Kanton Fuarı olarak da bilinen Çin İthalat ve İhracat Fuarı’nın 133. oturumunu ziyaret edenler, 15 Nisan 2023. (Xinhua/Liu Dawei)

GUANGZHOU, 6 Mayıs (Xinhua) — 133. Çin İthalat ve İhracat Fuarı’nın (Kanton) organizatörleri tarafından sağlanan bilgilere göre, canlı ticaret ve rekor yaya trafiği gördükten sonra güneydeki Guangzhou şehrinde fuar alanlarındaki etkinlikler Cuma günü sona erdi. Adil).

Çin Dış Ticaret Merkezi, bu yıl uzun süredir devam eden etkinliğe 1,5 milyon metrekarelik alanda 35 bin firmanın aktif olarak katıldığını ve 2,9 milyondan fazla kişinin stant alanlarını ziyaret ettiğini bildirdi. Tüm bu veriler yeni rekorlar kırdı.

Fuar sözcüsü Xu Bing’e göre, fuara fiili katılım sırasında imzalanan ihracat anlaşmalarının değeri beklentileri aşarak toplam 21,69 milyar ABD dolarına ulaştı.

Online olarak düzenlenen ve aktif katılımla gerçekleşen etkinlik, 220’den fazla ülke ve bölgeden yurt dışı alıcılar için çekim merkezi haline geldi. Fuara yaklaşık 130.000 alıcı katıldı ve bunların yaklaşık yarısı Generation and Path güzergahındaki ülkelerden geldi.

Xu, etkinliğin Çin’in dış ticaretinin dayanıklılığını ve canlılığını ortaya koyduğunu ve Çin üretiminin her zaman sorunsuz bir şekilde küresel fiyat zincirinin üst sıralarına çıktığını gösterdiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu