Haber

Atakum Belediyesi Sağanak Yağış Sonrası Taşkın İzlerini Temizliyor

Atakum Belediyesi ekipleri, kentte etkili olan sağanak yağışın ardından merkez ve kırsal mahallelerde meydana gelen selin izlerini silmek için birçok noktada çalışma yapıyor.

Önceki gün Samsun ve ilçelerinde etkili olan ve Atakum’da hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağışın ardından Atakum Belediyesi ekipleri, selin izlerini kentten silmek için bölgede yoğun çalışma yaptı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, sağanak yağışla birlikte ulaşım ağına sürüklenen toprak, taş ve ağaç modüllerini temizlemek için hem kırsal hem de merkez mahallelerde çalışma yaptı. Toprağın kaydığı ve ulaşımı zorlaştırdığı yollar kürek yardımıyla temizlendi. Birden fazla noktada çalışmalarını sürdüren gruplar, tıkanan kanalları açarak yeniden başlayacak yağmura karşı önlem aldı. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de şiddetli yağışın ardından kentteki menfezlerde temizlik yaptı.

EVDE TEMELDEN DAYANIŞMA

Engelli, dezavantajlı ve 65 yaş üstü vatandaşlara temizlik, manevi güçlendirme, sağlık ve kuaförlük hizmeti veren Atakum Belediyesi Konut Güçlendirme Hizmetleri Birimi de sular altında kalan konutlara takviye yaptı. Gruplar, şiddetli yağmur sonrası evlere giren yağmur sularını temizledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu