Haber

İnegöl Belediyesi’nden Çevreyi Koruyan Anneye Hediye

İnegöl Belediyesi’nin Anneler Günü kapsamında “İkimizi de Önemsiyoruz” sloganıyla düzenlediği atık yağ toplama kampanyasına 60 litre yağ getirerek en yüksek katılımı sağlayan Ayşegül Demiray’a Belediye Başkanı Alper Taban robot süpürgeyi hediye etti. Çevre ve Annemiz”.

İnegöl Belediyesi bu yıl Anneler Günü’nde bir taşla iki kuş vurdu. Anneler Günü için “Hem Çevremizi Hem de Annelerimizi Önemsiyoruz” sloganıyla bitkisel atık yağ toplama kampanyası düzenlendi. Daha sağlıklı bir yaşam ve daha sağlıklı bir çevre için başlatılan kampanyada, 2-11 Mayıs tarihleri ​​arasında atık yağlar toplandı. En çok yağ getiren kişiye robot elektrik süpürgesi verildi.

450 KG ATIK YAĞ TOPLANDI

Kampanyaya 35 kişi katılırken, 450 kg atık yağ toplandı. Ayşegül Demiray isimli vatandaş 60 kg atık yağı teslim ederek kampanyayı tamamladı. Bugün meclis salonunda düzenlenen törende Ayşegül Demiray’a Belediye Başkanı Alper Taban tarafından ikramda bulunuldu.

“ANNELERİMİZ HAYATIMIZDA DEĞERLİDİR”

Hediye takdim töreninde açıklamalarda bulunan Önder Alper Taban, “Bugün Anneler Günü kapsamında düzenlediğimiz atık yağ toplama kampanyası ödül törenimizi gerçekleştiriyoruz. Bu yıl Anneler Günü ile atık yağ toplama kampanyasını bir vesileyle buluşturmak ve aynı zamanda çevre konusuna dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık yaratmak istedik. Annelerimiz hayatımızda değerlidir. Her insan bir anne tarafından büyütülmüştür; Sevgisi ve ilgisiyle hayata hazırlandı. Tüm annelerimize saygı ve hürmetlerimi iletmek istiyorum. Hayatta olmayanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta kalanların da takdir edilmesini istiyoruz. İnşallah herkes yaşarken annesinin kıymetini bilecek” dedi.

“HEM ÇEVREMİZE HEM ANNELERİMİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Çevre konusunda birçok çalışma yapıldığını hatırlatan Lider Taban, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla çevre bilincini artırmak için birçok konuda adımlar atıyoruz. Şehir bizim, çevre bizim. Bunlar sadece belediyenin sorumluluğunda olan konular değil. Bu nedenle herkesin bu konuya sahip çıkmasını, üzerine düşen görevi ve vazifeyi en doğru şekilde yerine getirmesini istiyoruz. Burada özellikle evlerimizin tüketimine dökülen atık yağlar tehlikeli bir durum. Bunun bilince dönmesi için davette bulunduk. ‘Hem Çevremizi Hem de Annelerimizi Önemsiyoruz’ sloganıyla 2-11 Mayıs ortasında bitkisel atık yağ toplama kampanyasını başlattık. Kampanyaya 35 vatandaşımız atık yağ toplayarak katıldı. 5 litre ve üzeri yağ talep edilirse adreslere gidip teslim alıyoruz. Bu kampanya kapsamında 450 kg atık yağ topladık. Ayşegül Demiray 60 kg yağ toplayarak bu anlamda en yüksek katılımla birinci oldu. Kendisine hem Anneler Günü vesilesiyle hem de kampanya kapsamında ikramlarımızı sunacağız. Katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

Konuşmanın ardından Ayşegül Demiray’a ikramda bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu