Haber

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Afiş tartışmalarına yanıt gelmedi

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, ‘poster’ tartışmalarının üzerinden 24 saat geçmesine rağmen anlaştıkları firmadan herhangi bir yanıt alamadıklarını belirterek, “Bilgiyi doğru yerden alamadıklarını düşünüyorum. Bu nedenle, Mesela Sayın Murat Ongun’dan bilgi almak isterlerse durumun gerçekliğini ve ayrıntılarını çok daha net anlayabilecekler.” “Sanırım bir şekilde bunu görmüş olacaklardı” dedi.

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Güçlüli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart Yerel Yönetimler Seçimi hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, 17 büyükşehir, 26 il, 265 ilçe ve 38 ilçede adaylarını açıkladıklarını söyledi. Zorlu, basın toplantısının sonunda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin seçim afişlerine yönelik sansür açıklamasının ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tepkileri sorulduğunda Güçlü, şunları söyledi:

“Öncelikle vatandaşlarımıza bu süreci bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Seçimlere tek başımıza katılma kararı aldığımız için iki yumruk arasında sıkışmak istenen milletimizin bir parti haline gelmesini engellemek istediler. Bu çabaya ortak olundu.Bu anlamda önümüze engeller konulmaya çalışıldı.Önderliğimizin dün yaptığı açıklamada bazı sözleri bazı medya organlarında alıntılandı.Çarpıtılarak verildi.Hem vurgulandık hem de vurgulandık. saray ve bugün karşı karşıya kaldığımız engeller.DÜZGÜN Partisi kurulduğunda uzun süre büyük engellerle karşılaştı.Barikatlar kuruldu, araçlar engellendi, salonlar sağlanmadı, elektriğimiz kesildi.Yapanlar kimlerdi? Bunlar mı? Liderimiz dün bunu söyledi ve şunu da belirtti: ‘Bunlara bir yenisi daha eklendi.’ Bunun altını çiziyorum. Çünkü bazı medya organları burada konuştuğunu unutup tartışmayı başka noktalara taşımaya çalıştı. Biz bu seçim sürecinde de seçim kampanyamızı yürütme anlayışıyla prosedürleri tamamladık. Pazartesi günü üç büyükşehirde prestiji olan tüm vatandaşlarımızın beğenisine sunacağımız reklam panolarında yer alacak ve vatandaşlarımız bunları vatandaşlarımıza sunabilecek, onların takdirine sunacaktık, ilgili yüklenici firma ile anlaşma yaptık ve Sözleşmemizi yaptıktan sonra fiyatımızı gönderdik. Bu anlamda pazar günü söz konusu illerde billboardların konumlandırılması konusunda baskı yapılmaya başlandı. Ancak ne olduysa ilgili firma bize geri döndü ve bu posterleri kullanmamıza izin verdi. , bu sloganları şu anki haliyle. İzin verilmediğini belirtti. Vatandaşlarımıza tekrar göstermek istiyorum. ‘Tek adam baskısına mecbur değilsiniz, eşbaşkan kavgası yapmak zorunda değilsiniz’, bir diğeri ‘Cumhuriyet’e savaş ilan edenlere, teröre alan açanlara mecbur değilsiniz’ dedi. “Bir belediyenin bir siyasi partinin propagandasını, milletine verdiği taahhütleri belirlemek istediğini ne zaman gördük? Dolayısıyla bunun siyasi rekabetle ya da demokrasiyle hiçbir ilgisi yok. İlgili firmadan bu cevabı bize yazılı olarak vermesini istedik ancak hala bir cevap gelmedi. Sayın İmamoğlu ve Sayın Özel bu konuda herhangi bir cevap vermediler.” şeklinde bir açıklama yapmıştı, yanlış hatırlamıyorsam her ikisi de açıklama yapalı 24 saat oldu. Rastgele bize bu şirketin olumlu bir gelişme göstermediğini söylediler. Anlaşmamız olmasına ve parasını ödememize rağmen biri CHP Genel Başkanı, diğeri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasına rağmen şu açıklamaları yaptılar: “Hiçbir adım, hiçbir girişim olmadı. Bilgiyi doğru yerden alamadıklarını düşünüyorum. O yüzden örneğin Murat Ongun’dan bilgi almak isterlerse olayın gerçekliğini ve detaylarını çok daha net göreceklerini düşünüyorum.”

CHP Genel Başkanı Özel’den Akşener’e yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in, Eskişehir’de yaptığı konuşma nedeniyle kendisine tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e verdiği yanıtın sorulması üzerine Zorlu, “O iklimde söylenmek istenen bu sözler, söylenecek söz değil. Kabul edebiliriz. Özgür Özel “Bunu kastetmediğini belirttiyse liderimizin değerlendirmesi gereken bu noktada bir açıklama yapmayacağım. Liderimiz önümüzdeki günlerde bu konuyu ele alacaktır” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu