Haber

Kayseri Erciyes’te jeotermal saldırı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Erciyes’in potansiyelini artırmak ve 12 ay boyunca kullanılabilecek bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından sıcak su sondaj çalışmaları aralıksız devam ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da bu kapsamda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Teknik gezi sırasında Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Erciyes A.Ş. Kendisine, Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ve Mustafa Türkmen ile daire başkanları eşlik etti.

“ERCİYES KAYAK MERKEZİ GURURUMUZ”

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Duran Safrantı ve yetkililerden son durum hakkında bilgi alan Büyükkılıç, bölgede çalışan işçilere hayırlı olmasını diledi.

Başkan Büyükkılıç burada yaptığı açıklamada, “Erciyes Kayak Merkezi bizim gururumuzdur, dünya standartlarında bir merkezdir. Bunu taçlandırmak için aynı zamanda umut ışığı da veren bir anlayışla sıcak su çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz” dedi.

“ERCİYESİMİZE EN BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK ÇALIŞMA”

Ön verilerin termal su ile ilgili çalışmaların olumlu sonuçlanacağını gösterdiğini belirten Başkan Büyükkılıç, “Bunu daha da netleştirmek ve sonuca ulaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Erciyesimize en büyük katkıyı sağlayacak olan bu çalışmanın ümit ettiğimiz gibi sonuçlanmasını diliyorum. Otellerimizin yazın da hizmet verecek termal tesislerine sahip olmasını umuyoruz. Yapılan çalışmadan dolayı tebrikler. “Kayseri’nin gururu Korusu firmamıza da bu çalışmaları gerçekleştirdiğinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Büyükkılıç, bölgede sıcak suya ulaşıldığını ancak teknik olarak çalışmaların henüz tamamlanmadığını vurgulayarak, “Sıcak suya ulaşıldı, daha da aşağıya inildi, gördük ki herkes bunu sevinçle karşıladı ancak bundan sonra da yapacak çalışmalar var” dedi. Teknik olarak arzu ettiğimiz şekilde sonuç henüz tamamlanmadı. Mutlu olacağımızı umuyor ve inanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu