Haber

TRT Diyanet Çocuk Yapımları Artık Tabi’den de İzlenebilecek

“Gönüllere Yolculuk” sloganıyla yayın hayatına başlayan TRT Diyanet Çocuk yapımları kanal yayınının yanı sıra Natural’da da izlenebiliyor.

TRT’den yapılan açıklamaya göre, çocukları eğiten ve eğlendiren çizgi film dizileri üreten TRT Diyanet Çocuk’un yapımları, uluslararası yayın platformu Tabi’nin içeriğine eklendi.

İzleyiciler, Tabi’nin çocuk kategorisinden kanalın özgün yapımlarına ve canlı yayınlarına ulaşabilecek.

Ali ve köpeği Rıkkıbız’ın, Arif ve Bilge’nin hazırladığı bulmacaların cevaplarını arayarak maceraya çıktığı “Meraklı Dedektif”, karavanla dünyayı dolaşan dede ve torunun hikayesi “Gezgin Çelebi”, İnternet kanalında müjdeli haberlerini yayınlayan yedi çocuğun hikâyesini anlatan “7 Kıtadan İyilik Elçileri”, Karagöz ile Hacivat’ın günlük hayattaki maceralarının anlatıldığı “Hay Hak” ve “Çümbür Cemaat Kamptayız”, Üç kardeşin doğayı keşfettikleri ve hayata dair bilgiler öğrendikleri platformda izlenebilecek içerikler arasında yer alıyor.

Gago, Beno ve Filo’nun yüz ifadeleriyle bir şeyler anlatmaya çalıştıkları 3-6 yaş grubu için hazırlanan “Mimikos”, Diyarbakır Ulu Cami’ye sığınan kedi yavrusu Cesur’un hikayesini anlatan “Aslan Parçası Cesur” ve caminin huzurlu atmosferinde dini yaşamı ve ibadeti soluyan “Aslan Parçası Cesur”. Arkadaşların maceralarını ekrana taşıyan “Galip Mülayim” adlı özgün yapımlar da platformda izlenebiliyor.

Tabi’nin çocuk kategorisinde ise “Heybeli ile Tiyatro”, “Temelden Öğreniyorum”, “Sevimli Sabahlar”, “Dikkat Balonu”, “Küçük Hafız Emin”, “Fülfül Hac Yolunda”, “Gezgin” oyunları yer alıyor. Çelebi (Gökyüzünün Sırrı)” ve “Adil Karınca” isimli ürünleri de bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu