Yaşam

Oppenheimer Yönetmeni Christopher Nolan En Sevdiği Komediyi Açıklayarak Herkesi Şaşırttı!

Bildiğiniz üzere yönetmen Christopher Nolan, Oppenheimer sineması ile son aylarda dünyanın en çok konuşulan isimlerinden biri haline geldi. Bilimkurgunun ustası olarak anılan pahalı yönetmen, geçtiğimiz günlerde en sevdiği komedi sinemasını açıklayarak hayranlarını şaşırttı! Haberin devamı için burada… ?

Kaynak:https://screenrant.com/talladega-nigh…

tüm zamanların en yetkin yönetmenleri arasında yer alan Christopher Nolan; Bildiğiniz üzere Interstellar, The Dark Knight ve Memento gibi sinema tarihinin başyapıtlarına imza atmış değerli bir isimdir.

Adını son aylarda en çok Oppenheimer sineması sayesinde duyduk. Barbie ile aynı gün vizyona giren Oppenheimer, sinemaseverlerin aylardır merakla beklediği ve vizyona girdikten sonra eleştirmenlerden yüksek not almayı başardı.

Bu arada yine başarılı bir projeyle adından söz ettiren Christopher Nolan’ın çeşitli açıklamaları gündeme geldi.

Nolan bu kez kendi filmlerinden değil de beğendiği bir filmden dolayı gündeme gelerek hayranlarını şaşırttı. Rick Eisen Show’da yer alan Nolan’a televizyon izlerken uzaktan kumandayı görünce elinde bıraktığı filmler soruldu.

Usta yönetmen Stanley Kubrick’in filmleri de dahil olmak üzere birçok filmden bahseden Nolan, en sevdiği komedi filmi olarak sürpriz bir filmden bahsetti.

Nolan, Will Ferrell’in oynadığı 2006 yapımı Talladega Nights: The Ricky Bobby Story filminin en sevdiği sinema salonlarının ortasında olduğunu söyledi.

O kadar çok var ki. Demek istediğim, kanallar arasında geziniyorum ve, bilirsiniz, eski bir film varsa, rastgele bir Kubrick sinema salonu gibi, bilirsiniz, o zaman uzaktan kumandayı bırakırım. Ve bazı harika komediler de. Örneğin, Talladega Geceleri, onu asla değiştiremeyeceğim.’

IMDb puanı sadece 6.6 olan film, NASCAR süperstarı Ricky Bobby’nin hikayesini anlatıyor.

Filmin konusu şu şekilde: NASCAR süperstarı Ricky Bobby hayatının zirvesinde; Hayranları tarafından çok sevilen, ödüllü bir eşi ve inanılmaz bir serveti vardır. Ancak Fransız Formula 1 şampiyonu Jean Girard sahneye çıktığında Ricky her şeyini kaybeder. Acımasız babasının yardımıyla, Ricky kendini çaresizliğin derinliklerinden kurtarmalı ve yarış pistinde onurunu geri kazanmalıdır.’

pasinler-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu