Haber

Otoparkta Görüntülenen Araçların Açıklaması: “Buraya Bazı Araçlar Koyabilir Miyiz”

İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yapım ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk,   Çamlıca Camii otoparkında sergilenen yeni araçlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kül, ‘Kiralık araç firması bize gelip ‘araçlarının bir kısmını burada gezdirebilir miyiz’ diye sordu. Genel tirajımıza zarar vermeyecek şekilde izin verdik” dedi.

İstanbul Cami ve Kültür Hizmet Birimleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ergin Külünk, o araçlar hakkında konuştu.

Külünk, olayla ilgili şunları söyledi:

‘Çıkan görüntülerde otoparkımızda stok araçların olduğu iddia edildi. Bu konuda devletimizin ilgili kurumları gerekli incelemeleri yapmaktadır. Ama işin aslı şu: Otoparkımız şimdilik ücretsiz otopark. Mahalle halkımız ve Çamlıca Camimizi ziyarete gelenler otoparkımızı şimdilik ücretsiz kullanıyor.

Ortada bir filo firması yani bir rent a car firması bize gelip ‘araçlarının bir kısmını buraya gezdirebilir miyiz’ diye sordu. Biz de genel tirajımıza zarar vermeyecek şekilde izin verdik. Bu şirketteki kişiler de araçlarını takıp çıkarıyorlar. Çok geniş bir otoparkımız olduğu için iki gün içinde duran araçların üzerinde toz birikiyor. Videoyu çeken kişinin 6 ay 1 yıl tozdan yola çıkarak spekülatif bir haber yaptığını gördük. Otoparkımızda asla satılık araç bulunmamaktadır.

“Yerimiz müsait olduğu sürece, belirli bir sayıyı geçmemek şartıyla araçlara izin veriyoruz”

Ergin Kulunk, Plakasız araç bulundurmamaya çalışıyoruz. Bulunca da gerekli yerlerle gerekli görüşmeleri yapmaya çalışıyoruz. Otoparkımızda bir yıldır ayakta duran bir araba var. Vatandaşımız aracını bıraktı, Almanya’ya gitti veya başka bir şehre gitti. Yerimiz müsait olduğu sürece araçlarınıza bariz bir sayıyı geçmemek kaydıyla izin veriyoruz. Onlar sayesinde hep bu izin dahilinde kaldılar. Bunun da ötesinde derneğimiz aracılığıyla camimize bağışta bulunmuşlarsa da yapmışlardır.dedim.

Öte yandan dün görüntülenen araçların otoparkta olmadığı görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu