Ekonomi

Shopify Plus Plan Fiyatlarını Artırıyor, Moffett Nathanson Araştırması Yorumları

Business Insider (BI) tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre Shopify (SHOP), büyük işletmeler için tasarlanmış premium bir hizmet olan Plus planının fiyatını artırdı.

Yeni fiyat, bir yıllık sözleşmeyle ayda 2.000 $’dan 2.500 $’a %25’lik bir artışı temsil ediyor. Bu değişiklik, şirketin geçen yıl temel abonelik fiyatlarını artırmasının ardından geldi ve bu da Shopify’ın mali sonuçları üzerinde olumlu bir etki yarattı. Üç yıllık bir anlaşma taahhüt eden işletmeler aylık 2.300 ABD doları tutarında bir ücret alabiliyor.

Rapora göre işletmelerin bu uzatılmış anlaşmayı tercih ederek 24 Nisan’a kadar mevcut fiyatlarını korumaları gerekiyor.

Ek olarak, üçüncü taraf ödeme işlemcilerini kullanma maliyetlerinde, çevrimiçi satışları işlemeye ilişkin değişken ücretlerde ve Shopify Payments’ı kullanma oranlarında da mütevazı artışlar yaşanacak. İşletme ortası süreçler için de %0,18 oranında yeni bir ücret uygulanacaktır.

Bir Shopify sözcüsü BI’ye yaptığı açıklamada, “Fiyatlarımızdaki son güncellememiz, sektörün en zorlu sorunlarını çözmeye devam etmemizi ve daha fazla şirketin, ticareti herkes için ilerletmek için ihtiyaç duyulan hızda büyüme potansiyellerine ulaşmasını desteklememizi sağlıyor” dedi.

Karar hakkında yorum yapan Moffett Nathanson Research analistleri, bir raporda fiyat ayarlamasının Shopify’ın 2024’teki düzeltilmiş işletme gelirine 120 milyon dolar daha katkıda bulunacağını iddia ettiklerini belirtti.

Analistler bunun “1,6 milyar dolarlık tahminimize göre %7,5, 1,4 milyar dolarlık konsensus tahminine göre ise %8,5’lik bir artışı temsil ettiğini” belirtti.

“Yazılımın ölçeklenebilirliği ve ikinci çeyrekten itibaren değişikliklerden beklenen gelir nedeniyle düzeltilmiş işletme gelirinde %100 marj artışı bekliyoruz. Açıklık sağlamak için fiyat ayarlamasının etkilerini üç ayrı kategoriye ayırdık.” devam etti.

Moffett Nathanson, Shopify hisselerini satın alma tavsiyesini yineledi ve 82 dolarlık fiyat hedefini korudu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu